Creepersy Wait Up Black PU Leather
Sportowy look

Creepersy – ponadczasowe obuwie dla każdego

Buty dopełniają stylizacji. Nieważne, czy chodzi o elegancki ubiór, imprezowy, codzienny czy sportowy. But na nodze ma po prostu dobrze się prezentować. Przy zakupie butów, zwracając uwagę na modny wygląd, warto zwrócić uwagę na ich wygodę. Takimi butami bez wątpienia są modne creepersy damskie.

Trochę historii

Creepersy swoją popularność zyskały stosunkowo niedawno, bo w dwudziestym wieku. Początkowo nosili je brytyjscy żołnierze. Wysoka platforma pełniła funkcje ochronne, a także pomagała dobrze izolować stopę od podłoża. Buty te stały się inspiracją dla projektantów i stylistów. Od tego czasu przestały być elementem stroju żołnierskiego – wkroczyły na salony.

Wygoda na pierwszy plan

Creepersy to buty, które są przede wszystkim wygodne. Są idealne do chodzenia po mieście, parkach, lasach a nawet górach.Doskonale amortyzują stopę podczas chodzenia, dzięki redukcji mikrowstrząsów.

Niebanalny wygląd

Początkowo popularne były creepersy na platformie, właśnie na wzór butów, które nosili żołnierze. Z czasem zaczęły powstawać modyfikacje tego obuwia. Obniżono podeszwę, wprowadzono różnorodność kolorów, a także takie elementy, jak ćwieki czy kokardy. Współczesne modne creepersy damskie niczym nie ustępują innym rodzajom obuwia.

Najpopularniejsze są creepersy zamszowe lub skórzane, w kolorze czarnym. Jest to swego rodzaju klasyka. Ale osoby, które lubią wariację w modzie, poszukują niebanalnych rozwiązań lub też preferują typowo kobiece obuwie, mogą wybierać wśród różnych propozycji. Coraz częściej na półkach w sklepach obuwniczych można spotkać kobiece modele w różnorodnych kolorach. Popularne są również creepersy w modne ostatnio kwieciste wzory, sznurowane wstążkami czy ozdobione futerkiem.